Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos programa

Širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupės atrankos ir prevencijos programa teikiama vyrams nuo 40 m. iki 55 m. amžiaus ir moterims nuo 50 m. iki 65 m., vieną kartą per metus. 

Dėl dalyvavimo programoje reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Programos tikslas – sumažinti sergamumą ūminiais kardiovaskuliniais sindromais (nestabilia krūtinės angina ar miokardo infarktu, praeinančiu smegenų išemijos priepuoliu ar smegenų infarktu, periferinių arterijų tromboze), nustatyti naujus latentinių aterosklerozės būklių (miego arterijų stenozės, periferinių arterijų ligos, nebyliosios miokardo išemijos) ir cukrinio diabeto atvejus, siekiant sumažinti pacientų neįgalumą ir mirtingumą dėl širdies ir kraujagyslių ligų.

Programos priemonės:

  • informavimas apie didelę širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę, programoje numatytų tyrimų atlikimas, šios tikimybės įvertinimas, pirminės prevencijos priemonių plano sudarymas;
  • siuntimas išsamiai įvertinti širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę į kraujagyslių ligų prevencijos padalinius (KPP), jei paciento būklė atitinka programos sąlygas;
  • išsamus širdies ir kraujagyslių ligų tikimybės įvertinimas kraujagyslių ligų prevencijos padaliniuose;
  • nustačius, kad tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis ypač didelė, užtikrinama ilgalaikė prevencinė priežiūra bei atliekami pakartotiniai tyrimai.

Šioje programoje dalyvaujantiems asmenims paslaugos teikiamos NEMOKAMAI.

Daugiau informacijos apie šią prevencinę programą galima rasti čia.

Paslaugų vertinimas

Kviečiame įvertinti mūsų teikiamas paslaugas